OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Výhody dřevostaveb

Něco o dřevostavbě:

Rychlost výstavby:
Při stavbě dřevostavby dochází k minimalizaci mokrých procesů, v podstatě se jedná pouze o betonování základové desky a vnitřních podlah. Ostatní fáze výstavby jsou suché a proto i rychlé. Doba výstavby domu na klíč od horní hrany základové desky je do 4 měsíců od zahájení stavby dle zápisu ve stavebním deníku a po splnění poviností investora. Což je nejméně o polovinu kratší doba, než je běžné pro zděnou stavbu.
Úspora při výstavbě:
Některé prameny uvádějí, že dřevostavba je levnější při výstavbě až o 20% v porovnání se stavbou z tvrdého materiálu. Tato informace není úplně přesná, vždy záleží na použitých materiálech a hlavně na kvalitě použité izolace. Objektivně lze docílit úspory, při kvalitně provedeném zateplení, 13% celkových nákladů na výstavbu.
Úspora energií:
Sendvičová konstrukce dřevostaveb dosahuje velmi příznivých hodnot tepelného odporu, z čehož vyplývají zásadní úspory na vytápění. Moderní topné systémy dokáží vytopit dům za 15 – 30 minut, aniž by se předtím topilo. V praxi to znamená, že nemusíte dům vytápět v době, kdy v něm nejste. V porovnání se zděným domem, jsou náklady na vytápění, v závislosti na topném systému o 30 až 50% nižší.
Ekologie:
Dům je postaven z ekologicky nezávadných a z velké části recyklovatelných materiálů.
Jednoduché úpravy konstrukce v průběhu užívání stavby:
Snadná demontovatelnost dřevěné konstrukce umožňuje jednoduché a nenáročné úpravy v průběhu užívání stavby. Je snadné změnit dispoziční uspořádání domu podle potřeb uživatele a tím prodloužit morální životnost stavby.

.

logofirmy

Kontakt

Euro-develop s.r.o. - Filip Kališ
Příkop 4, 60200 Brno
777909608
FAX 543212827
26931915
DIČ CZ26931915